Jump to content
Addicted2 Romania
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Windows 8 Consumer Preview (64-Bit)


Claudiu

Recommended Posts

Download

Windows 8 Consumer Preview (64-Bit)

Descriere:

Fii printre primii care testeaza viitorul sistem de operare Windows 8!

Windows 8 Consumer Preview (64-Bit) este o versiune pre-release ce se concentreaza pe utilizatori si pe noi metode de a utiliza retelele de socializare precum si interactiunea cu alti oameni.

Windows 8 este rapid, functiile de securitate sunt foarte dezvoltate si este proiectat sa functioneaze atat pe PC-uri cat si pe dipozitive portabile cu touch-screen (tablete).

Este Windows-ul reinventat.

Ce aduce nou Windows 8 Consumer Preview:

- o noua interfata Windows Explorer

- modul in care se muta si se sterg fisierele diferit fata de Windows Xp sau 7

- suport pentru fisierele imagine ISO si VHD

- un Task Manager nou cu posibilitatea de a opri temporar activitatea aplicatiilor deschise pentru a salva din memoria RAm si procesor

- Internet Explorer 10 ce vine cu doua interfete una pentru Metro si una asemantoare cu IE 9

- Control Panel cu o interfata noua, mai intuitiva

- File History panel - o noua functie de backup integrata pentru crearea de copii de rezerva pentru fisiere in care lucrati

- PC Refresh - aduce sistemul de operare la starea initiala fara sa pierdeti nici un document, fiser, fotografie etc.

- Optiunea Reset - echivaleaza cu instalarea de la zero a sitemului de operare, daca alegeti aceasta optiune se sterg toate fisierele si documentele pe care le aveti in calculator.

Cerinte sistem:

- procesor minim 1 gigahertz (GHz) 32-bit (x86) sau 64-bit (x64)

- RAM 1 gigabyte (GB) pentru (32-bit) sau 2 GB RAM (64-bit)

- 16 GB spatiu disponibil pe hard disk (32-bit) sau 20 GB (64-bit)

- placa video cu suport DirectX 9 si WDDM 1.0

Suporta ecranele multi-touch

Pentru aplicatiile Metro style aveti nevoie de o rezolutie a ecranului de minim 1024 X 768

windows8664.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Admin

este super ok, chiar ieri l-am instalat. singura problema care am intalnit-o a fost placa audio care nu mi-a functionat din start. am stat de la 9 seara pana la 4 dimineata si tot n-am reusit sa o fac sa functioneze.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing

    • No registered users viewing this page.
  • Popular Contributors

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Create New...