Jump to content
Addicted2 Romania
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Creare Forum Mybb!


Guest Alex

Recommended Posts

myBB este un suport de forumuri in genu la PhpBB dar numa ca este diferi, plus ca are facilitati multe.

Pentru a instala un forum pe suport mybb trebuie sa il descarcati mai intai.

Descarcare: Link

Dupa ce l-ati descarcat il urcati pe host, si accesati http://www.forumu.ro/install

Si o sa va apara o ca in imaginea de mai jos:

th_Untitled-1-364.png

Si dati Next pentru a trece la nivelul urmator, care o sa va apara cam asa:

th_Untitled-2-100.png

Aici aveti niste licenta nu prea ne intereseaza asa ca dati Next si o sa apara ca mai in jos:

th_Untitled-3-60.png

Aici va apare daca toate fisierele necesare sunt corect puse, daca sunt bine, dati Next:

th_Untitled-4-45.png

Aici treceti Username parola si numele de la baza de date, dupa ce le-ati trecut dati Next:

th_Untitled-5-37.png

Aici va arata ca s-au creat tabelele in baza de date, dati Next:

th_Untitled-6-33.png

Dati Next:

th_Untitled-7-29.png

Aici ar trebui sa va apara lista de theme dar in cazu nostru o avem pe cea default, asa ca dati Next:

th_Untitled-8-26.png

Aici va scrieti detaliile despre forum cum ar fi:domeniu,numele la forum etc, dupa asta dati Next:

th_Untitled-9-23.png

Aici va faceti contu de Admin, pentru a putea administra forumu din ACP, dupa ce ati complectat dati Next:

th_Untitled-10-19.png

Aici va zice ca forumu sa instalat cu succes, dupa care accesati forumu normal fara install si ar trebui sa va apara asa:

th_Untitled-11-15.png

Deci cam asta a fost tot, nu a fost greu deloc e foarte simplu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tin sa spus ca am facut mute forumuri de`a lungul timpului si am folosit multe versiuni ( in afara de cele payed ) si intradevar, SMF`ul este unpic mai ok pentru ca ai mai multe optiuni in el. De exemplu la myBB nu ai optiunea de Show Topic by Post ( din cate stiu eu ) si asta nu e singura ... Dar si myBB`ul este foarte ok si au muncit foarte mult Developeri sa il aduca la design`ul de acum, pe care pot sa il laud, arata foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing

    • No registered users viewing this page.
  • Popular Contributors

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Create New...