Klaus

Propuneri update Toamna

Recommended Posts

Klaus    93

Salutari, urmeaza update-ul de toamna impreuna cu un mic wipe, vom compensa cu multe eventuri/giveaway-uri wipe-ul. 

Am dori propuneri pentru update-ul viitor, cele mai bune propuneri vor primi un grad pe server!

Lasati propuneri dupa model:

Citat

Nick:

Propunere:

Alte detalii:

Cheers!

Edited by Darkpvp

sorin1    1

Nick:sorin

Propunere:ca serverul sa fie de 1.10 sau 1.11 adica cele mai recente versiuni 

Alte detalii:daca serverul ar fi de versiuni mai noi ar fi mai smecher

• Sad 1

Klaus    93
2 minutes ago, sorin1 said:

Propunere:ca serverul sa fie de 1.10 sau 1.11 adica cele mai recente versiuni 

Alte detalii:daca serverul ar fi de versiuni mai noi ar fi mai smecher

Server-ul ruleaza pe 1.8 - 1.12 .... 

Kendrick    2

Nick:Kendrick

Propunere: Sa se scoata de pe creative [/gm 3], si sa se adauge acel plugin cu care poti sta jos pe "stairs", ar fii genial.

Alte detalii:-

• Like 1

Szeb    1

Nick: Szeb

Propunere: Propun sa se implementeze cat mai multe plugin-uri care pot fi customizate. Si sa fie traduse. Marea majoritatea plugin-urilor nu sunt traduse. Pentru seciunea survival poate fi implementat un plugin pentru creerea proprie a mobilor. :) 

Alte detalii: -

elastic1    8

Nick: elasticsoul

Propunere: Mai mult pe survival. Sa fie scoasa comanda /fly si sa se adauge din nou /back unicul server cu aceasta comanda si asta atrage si playerii. 
Sa nu se adauge secunde dintre /warp spawn sau /home. 2. /Kit start sa fie doar protectia si anti-pvp cum era inainte. Si da, cind scrie cineva din staff 
nu conteaza as propune sa fie schimbata culoarea/ Tpa+kill sa fie interzisa prin asta la fel si fug playerii. La shop sa fie mai scump si economia mai grea
dar sa poti alege macar 2 din /jobs etc. Cam asta, poate este ceva de ajutor?

MaXim3214    1

Nick: MaXim3214

Propunere: Sa se adauge o sectiune noua un fel de Dayz sau o sectiune care no o au toate sv.

Alte detalli: Sv devine mai popular (nu ca nu este)

MaycoLITA    0

Nick: MaycoL

Propunere: Stati cuminti cu wipe ca deja aveti putini player fata de alte servere eu va spun sincer ca ma las de sv daca pierd toata munca mea deci noroc in continuare

Alte detalli: Noroc daca dati wipe

sorin1    1

Propunere:sa fie mai multi staffi online fiindca playeri fac reclama ,injura ,isi baga hackuri cand nu is staff online iar pentru helper sa nu fie necesar sa ai 14 ani

ci sa fii responsabil

Alte detalii:

• Like 1

tuy    1

Nick:tuy

Propunere:1:Pe survival sa fie interzis tp+kill

2:Mai multe grade sa aiba acces la comanda /mute ( grade referinduma fara cele ce tin de staff)

3:Pe creative sa fie pvp on si sa nu se mai spawneze playeri pe gm 0

4:Pe gta sa fie interi=zis campul la spawn si sa fie mai multe case/apartamente

5:Mie unul pe bedwars am castigat mai multe kituri dar nu miau mers in joc

Alte detalii:Succes cu wipe-ul , sunteti un server grozav , si sper sa aveti c at mai multi playeri !!!

Nick : Ad3l1N

Propunere : Poate.. Un nou minigame? Un minigame cu 2 corabii si cu tunuri de TNT , obiectivul fiind : Omorarea playerilor din cealalta echipa. Sau nu neaparat cu niste corabii.. Ar putea fi diferite mape si in unele sa se omoare playerii sau sa se distruga baza echipei inamice.. Ar putea sa fie asa : Stagiul 1 , Stagiul 2 si Stagiul 3.. sa fie niste pereti de nisip si intre acei pereti de nisip  sa inceapa cu un perete de IRON , dupa un perete de GOLD si ultimul de DIAMOND.. Dupa peretele de diamond sa fie un ou de dragon sau ceva ce trebuie sa fie distrus ca sa castigi. Imi place sa lucrez cu redstone si imi place sa distrug chestii cu tunul de TNT , poate de aceea am avut aceasta propunere. Ar fi chiar interesant si poate ceva unic in romania.. 

Si inca o propunere tot de minigame nou. Ceva roleplay , cu joburi ( nu ca cele de pe survival ). Sa fii fermier , politist ( ar fi un grad ) , miner , padurar , pescar si alte chestii.. Ca in GTA dar sa te omori neaparat. Sa fie o baza a criminalilor dar sa fie greu sa ajungi in ea. Sa poti avea o masina , sa coste destul de mult dar sa ai nevoie de permis ca sa o conduci. Poti conduce fara permis dar daca te opreste un politist sa iti dea amenda. Daca nu opresti sa te omoare. 

Ar putea fi droguri ( cele de pe prison ar fi perfecte ) si sa faci profit daca le iei de la un dealer care se ajunge greu la el , sa le vinzi playerilor / sa te duci la un NPC care iti da bani pentru ele. Sa fie un drum lung si sa nu fie afisate coordonatele. Sa afli tu unde este. Ar putea fi telefoane , si bancnote si monezi. Sa iti poti cumpara o casa , un animal de companie , si acea casa sa o poti mobila. ( Mobila de pe skyblock ar fi foarte buna si ea. )

Eu v-am dat idei , sper sa se aplice vreuna.. Stiu ca sunt foarte greu de facut ambele dar eu zic ca ar atrage foarte multi playeri , deoarce ar fi unic in romania.. ( cel putin eu n-am mai vazut pe alt server din romania )

Alte detalii : Pai la cel cu corabiile echipele sa fie alcatuite din maxim 5 playeri ( fiecare ).. Probabil la meciurile in care trebuie sa distrugi oul de dragon / ce vreti sa puneti ( daca il faceti ) sa fie mai multi playeri , sa se termine mai repede.. Un meci prea mult nu atrage playerii.. Cel putin eu m-as plictisi si poate as iesi din meci.. ( Ma refer sa nu fie peretii de sand prea grosi.. sa fie se vreo 5-10 blockuri fiecare.. celelalte de iron , gold si diamond sa fie de 1 block.. ) Tunurile de pe mapele cu omoratul playerilor sa fie facute de staff , si sa fie modificate , daca isi doreste player-ul si cele de pe celalalt mod sa fie facute de playeri de la 0. Pe roleplay ar putea fi si ferme de animale / sugar cane / melon etc. 

La ferma de wheat , fermierul ar trebui sa replanteze singur wheat-ul si sa nu poata sari pe el ca sa-l strice. + Sa fie interzis bhop-ul.. ( Bhop mult spus.. sa nu sari cand alergi , e roleplay.. in realitate nu alergi si sari =]] ) Sa te duci la un NPC si sa ii vinzi paine , sa o craftezi tu. Ai putea sa o vinzi sau sa o mananci. 

Pe sectiunea prison sa nu iti poti cumpara alt pickaxe dar sa il poti upgrada. Sa fie niste semne cu +1 fortune +1 eff +1 unbreaking. Poate si cu +5. Sincer ar fi ceva interesant si cred ca ar atrage mai multi playeri.

Edited by Ad3l1N farmskins.com
O noua idee.

Skull69    41

Nick: Skull69

Propunere: Sa adauge in loc de factions sectiunea KINGDOMS,este mai interesanta si mai captivanta.

Alte detalii: Cheers! :D 

• Like 1

Mihaela2    0

Nick: Gigiredstone

Propunere:- Adaugarea unor minigame-uri noi

-Incurajarea playerilor vechi sa ramana si a celor noi sa vina

-in nou mod de ,,repartizare''

Incurajarea unei comunitati pozitive

Adaugarea a catorva pluginuri

Detalii:-Paii o idee (cam ciudata) at fi sa fie in minigame care sa se bazeze pe un quest.  Sa trebuiasca sa indelinesti anumite task-uri, si la fiecare sa primesti o recompense. De  asemenea o idee at fi ceva in genul Minecraft Story Mode sa poti allege ce vrei sa spui, ma rog ceva in genul ala. O alta idee at fi sa fie o seciune, probabil cu in mod care at trebui descarcat, sa ai grija de in animal, dar ceva nou. (sunt destule moduri ca asta dar sa nu fie doar caini si lucruri obisnuite, in exemplu ar fi Mo' cretures, Dragon Mount si mai sunt si altele. Sincera sa fiu mereu ma gandeam cum ar fi cu anumite moduri pe server. Sa fie ceva nou, original.

-Pai ar trebui incurajata ramanera playerilor vechi deorace ei constituie comunitatea. Daca  sunt mai multi oameni care joaca de mai jult timp o sa atraga si jucatori noi.

- Sa fie ceva bazat pe toate sectiile, cu cat joci mai mult cu atat sa apara ceva la numele tau, de exemplu in nivel. Pe fiecare sectiune sa poti face puncte, cate putin asta ar incuraja o competitive care de asemena ar duce la mai multi jucatori. De exemplu pe SkyPvp la in anumit numar de jucatori omorati sa ti se adauge in anumit punctaj. Competitia este importanta, asta facand dependent de jocuri. Este acelasi lucru ca si pe jocurile populare de ex Cs:GO LOL ect etc :))

-In staff active, prietenos care sa se bage in seama cu jucatorii, nu sa para indiferenti sau sa dea dovada de superioritate.

-Adaugarea a mai multor plugignurilor dar nu pra multe astefel incat sa nu faca jocul prea usor si sa nu ai motive sa  mai incerci, sa nu primesti totul pe tava,

Ideea e ca nu trebuie sa fie prea multe lucruri gratuie. Incurajartea progresului personal.

Asta e parea mea. De asemena sa nu se bazeze pe principiul PAY TO WIN care este total gresit

PS: Ignorati anumite greseli gramaticale, am scris rapid soo :))

video-games-addiction-4-728.jpg?cb=12964

Unul din modurile de care am spus, mie mi s-a parut interesant

Mo%E2%80%99Creatures-Mod-2.jpg

un exemplu bazat pe rankuri. Ierarhia sa fie bazata pe cat mai mult muncesti. :))))))))))))

Pup1e4c4765-fbbf-4123-aabf-6a78417a06fd.jpg

Maikra    3

Nick: Maikra

Propunere: Sa se aduce efecte pentru pickaxe-uri ca de ezemplu : Excave, Explosive, TNT etc

Sectiunea: Prison

RaresV    1

Nick:RaresV

Propunere:Eu as propune sa se mai adauge niste minigame-uri ex:Gladiators,sheep quest,tnt run,si n-ar strica un lucky islands sau luckwars

Alte detalii:atat sper ca v-a fost utila propunerea mea

Edited by RaresV

Darkpvp    18
La 9/6/2017 at 16:56, Kendrick a spus:

Nick:Kendrick

Propunere:Sa se adauge Block Party, si nu sistem de muzica pe forum, gen addicted2.ro/jukebox sau jukebox.addicted2.ro =]

Alte detalii: 2.0

Minigame-ul BlockParty este vechi , nu cred ca va fi populat.

kingkaneki    2

Nick: kingkaneki

Propunere: Inloc de faction sa fie pus Kindom era o sectiune faina si populata , si sa se adauge efecte pentru pickaxe-uri pentru sectiunea prison cum ar fi  explosion

Alte detalii:Good luck

DrSassy    0

Nick:DrSassyMc

Propunere:Sa putem aceesa blokurile de terracota si cele noi colorate de la updateul 1.12 pe serverele : prison , survival , creative ( mai ales ) , skyblock  etc.

Alte detalii: Aceste blokuri vor crea o mai mare diversificare a constructilor mai ales pe creative si deasemenea pe survival si skyblock ( daca e posibil) , iar la prison se pot face de ex mine speciale sau o mina cu noile blokuri de ex : ./warp PremiumTerraCotta 1 ( aici sa fie cateva culorii sau minim 2 culori si sa inceapa cu alb rosu roz sau in orce alta ordine ) , de asemenea aceste rankuri pot fi puse dupa Prestige sau inainte , sau niste mine numite dupa supereroii .Ex: ./warp Batman ( mina sa aibe blokurile negre si galbene de la updateul 1.12 ) 

MaXim3214    1

Nick: MaXim3214

Propunere: Pe factions dupa wipe sa se dezactiveze un timp nush 3-4 saptamani Tnt/creeper etc sa faca playeri farme si asa sa faca bani.

Alte detalii: 

Darkpvp    18
Acum 2 ore, DrSassy a spus:

Nick:DrSassyMc

Propunere:Sa putem aceesa blokurile de terracota si cele noi colorate de la updateul 1.12 pe serverele : prison , survival , creative ( mai ales ) , skyblock  etc.

Alte detalii: Aceste blokuri vor crea o mai mare diversificare a constructilor mai ales pe creative si deasemenea pe survival si skyblock ( daca e posibil) , iar la prison se pot face de ex mine speciale sau o mina cu noile blokuri de ex : ./warp PremiumTerraCotta 1 ( aici sa fie cateva culorii sau minim 2 culori si sa inceapa cu alb rosu roz sau in orce alta ordine ) , de asemenea aceste rankuri pot fi puse dupa Prestige sau inainte , sau niste mine numite dupa supereroii .Ex: ./warp Batman ( mina sa aibe blokurile negre si galbene de la updateul 1.12 ) 

Acele servere vor trebui mutate doar pe 1.12 iar playeri de pe versiunea 1.8 nu vor putea intra si pvp-ul va fi radical schimbat.

claudiu_678    7

Nick:Claudiu_678

Propunere: 1:As dori ca Pe Prison sa se extinda multyplieru(cel de la vote) cu inca 10 minute.

2:Pe Skyblock sa se adauge un plugin in care poti lua capetele la mobi 

3:Un nou minigame dar horror gen FNAF sau Walking dead

Alte detali:Primele 2.propuneri sper sa fie bagate iar cel de al 3 lea este la alegerea voastra

Edited by claudiu_678

Guest
This topic is now closed to further replies.