Jump to content
Addicted2 Romania
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Xiaomi lansează Mi Notebook Pro, o alternativă pentru gama de portabile MacBook Pro a rivalului Apple (Laptopuri)


yasha

Recommended Posts

  • Admin

facebook_rss.png twitter_rss.png

djbcoxoueaarapos.jpg?width=150&height=12

Fără a lăsa prea mult loc de interpretări, Xiaomi extinde oferta de laptopuri care include deja seriile Mi Notebook Air şi Notebook Pro cu un nou produs adresat fanilor Apple dornici să beneficieze o experienţă premium la un preţ mai bun. De data aceasta sunt vizaţi profesioniştii, foşti sau actuali utilizatori de portabile MacBook Pro.

djbcoxoueaarapos.jpg?width=640&height=34

Proiectat pentru a oferi un nivel ridicat de performanţă într-un pachet cât mai suplu şi elegant, Xiaomi Mi Notebook Pro foloseşte procesoare Intel Core 8th gen şi dispune de accelerator grafic NVIDIA GeForce MX150, util pentru accelerarea sarcinilor de compresie video şi randări. Pentru scopul propus, Xiaomi a implementat un sistem de răcire cu două ventilatoare simetrice, cuplat unor radiatoare din cupru conectate pe lungimea carcasei folosind heatpipe-uri.

djbe8zuu8aayz9h.jpg?width=640&height=320

Portabilul cu format 15.6” şi ramă îngustă dispune de un ecran optimizat pentru editare video şi imagine, protejat în spatele unui scut din sticlă Gorilla Glass 3. Sunetul este lăsat în seama unor difuzoare stereo purtând semnătura Harman Infinity, asistate cu procesare Dolby Atmos.

djbbwfmumaakfiw.jpg?width=640&height=320

Lista dotărilor continuă cu interfaţă de reţea Wi-Fi AC cu două antene, senzor de amprente, conector USB-C şi acumulator de 60Whr cu funcţie de încărcare rapidă, slot SD card 3-in-1, touch pad cu suprafaţă generoasă şi o tastatură optimizată pentru folosire intensivă.

Xiaomi Mi Notebook Pro este listat în oferta magazinelor din China la preţul de 1100 dolari.

(...)

Cuvinte cheie: Xiaomi

Subiecte asemănătoare:
» Mi Mix 2, a doua generaţie a popularului telefon Xiaomi cu ecran „fără margini” a fost lansată oficial
» Xiaomi Mi Note 3, prezentat oficial
» Xiaomi pregăteşte un flagship bazat pe generaţia următoare de chipset-uri Snapdragon
» Xiaomi Mi MIX 2 va fi echipat cu hardware de top şi display 17:9 fără ramă
» Xiaomi lansează primul smartphone în cadrul programului Android One, rulând o versiune nemodificată de Android Nougat

Articol original - Xiaomi lansează Mi Notebook Pro, o alternativă pentru gama de portabile MacBook Pro a rivalului Apple, de pe site-ul go4it.ro

ad?__x1ns=1&spgid=0&pub=632203491294404&
Go4itro-Stiri?d=yIl2AUoC8zA Go4itro-Stiri?d=qj6IDK7rITs
T3bCC6lUqOM

View the full article

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing

    • No registered users viewing this page.
  • Popular Contributors

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Create New...