Jump to content
Addicted2 Romania
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Mi A1, primul smartphone Xiaomi cu sistem Android nemodificat, a fost lansat pentru piaţa europeană (Telefoane mobile)


yasha

Recommended Posts

  • Admin

facebook_rss.png twitter_rss.png

xiaomi-mi-a1-3.jpg?width=150&height=120

Dezvoltat în cadrul programului Android One, Xiaomi Mi A1 este disponibil în 37 de ţări, printre care şi România, în versiuni de culoare roz, negru şi auriu.

xiaomi-mi-a1-3.jpg?width=640&height=360

Xiaomi Mi A1 este practic identic modelului Xiaomi Mi 5X, exceptând faptul că în loc de interfaţa MIUI 9 ne alegem cu o versiune standard de Android Nougat. Rămâne de văzut în ce măsură este posibilă aplicarea acestui OS şi pe dispozitivele Mi 5X, oferind celor care au apucat deja să îl cumpere o alternativă la pachetul software livrat de Xiaomi ca dotare standard.

Sub ecranul Full HD cu tehnologie IPS, măsurând 5.5”, Xiaomi Mi A1 ascunde chipsetul Snapdragon 625, realizat folosind procesul de fabricaţie pe 14 nm şi ajutat cu o cantitate de 4GB memorie RAM. Configuraţia este completată cu o cameră foto duală (12MP + 12MP şi zoom optic 2x), similară celei întâlnite la vârful de gamă Xiaomi Mi 6. Carcasa metalică în greutate de 165 grame adăposteşte un acumulator de 3080 mAh cu funcţie de încărcare rapidă şi conector USB-C.

Echipat cu versiunea Android 7.1.2 (Nougat), Xiaomi Mi A1 va putea fi achiziţionat în varianta cu 4GB RAM şi 64GB memorie internă la un preţ apropiat sumei de 195 euro, direct din website-ul Xiaomi sau din oferta magazinelor retail partenere.

(...)

Cuvinte cheie: xiaomi

Subiecte asemănătoare:
» Xiaomi lansează Mi Notebook Pro, o alternativă pentru gama de portabile MacBook Pro a rivalului Apple
» Mi Mix 2, a doua generaţie a popularului telefon Xiaomi cu ecran „fără margini” a fost lansată oficial
» Xiaomi Mi Note 3, prezentat oficial
» Xiaomi pregăteşte un flagship bazat pe generaţia următoare de chipset-uri Snapdragon
» Xiaomi Mi MIX 2 va fi echipat cu hardware de top şi display 17:9 fără ramă

Articol original - Mi A1, primul smartphone Xiaomi cu sistem Android nemodificat, a fost lansat pentru piaţa europeană, de pe site-ul go4it.ro

ad?__x1ns=1&spgid=0&pub=632203491294404&
Go4itro-Stiri?d=yIl2AUoC8zA Go4itro-Stiri?d=qj6IDK7rITs
7jD58LaeNGs

View the full article

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing

    • No registered users viewing this page.
  • Popular Contributors

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Create New...