Jump to content
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Reclamatie TheTitanRo

Borntokill

Recommended Posts

1. Numele tau din joc: Milroziiiiii

2. Numele jucătorului reclamat:  TheTitanRo

3. Motivul și descrierea situației pentru care îl reclamați: Am primit mute cu motivul ”limbaj staff”, dar din cate vad eu nu am injurat stafful. Trebuia sa primesc mute doar pt spam, caps si limbaj. nu limbaj staff

4. Martori: karokalashi 

5. Sectiune: survival15

6. Dovezi - Poze: https://imgur.com/a/aCP1tlc

Acum 9 minute, TheTitanRo a spus:

https://imgur.com/a/2gsQXzX

Ce spune acolo e un lmbaj asupra staffului, am intrebat si stafful care era on in admin chat daca am dat muteul corect. Raspunsurile fiind afirmative!
 + gresiala mea trebuia sa adug : limbaj staff + caps + spam . ( consider ca asta a fost gresiala mea )

greseala ta mai este ca nici nu poti scrie corect si ca tu sanctionezi jucatorii cand au nevoie de ajutor.

Dragi baieti, cum este limbaj staff? As vrea sa imi spuneti si mie. este clar ca nu am zis nimic legat de staff decat faptul ca ar trebui sa fie scosi. Nu este nevoie sa dati contra doar pentru ca va vorbiti pe discord si d astea. Incepeti sa ganditi si singuri 

Borntokill, "limbaj staff" nu inseamna neaparat sa injuri direct un membru staff sau tot staff-ul. Felul in care te-ai adresat in dovada de mai sus, denota ca nu ai catusi de putin respect atat fata de staff cat si de comunitate. Nu inteleg ce ai vrut sa demonstrezi cu ce ai spus, poate pentru tine a fost fun, poate nu. Daca te frustreaza sau deranjeaza un membru straff pentru o sanctiune, sau pentru un limbaj neadecvat pe server esti liber sa ii faci reclamatie fara alte comentarii si injurii pe chat-ul serverului. Dar in cazul de fata, in care TheTitanRo te-a sanctionat, corect din punctul meu de vedere, pentru ca, cele spuse mai sus, nu pot decat sa cataloghez aceast topic ca, facut la frustrare. Nu mai intru in alte detalii, pentru ca asta ar insemna sa "incepem sa gandim".

Membrul staff a procedat corect.

:tc:

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...