Jump to content
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Reclamatie Hobi

Oppositee

Recommended Posts

Reclamatie Hobi

1. Numele tau din joc: Oppositee

2. Numele jucătorului reclamat: Hobi

3. Motivul și descrierea situației pentru care îl reclamați: Un player m-a reportat cu o poza in care am facut un copil retard deoarece acel copil spama non stop si era toxic fata de mine iar staffului nu i-a pasat. Un player a injurat cu morti si dastea iar Hobi era online si nu a facut nimic . Eu ca am zis retard primesc mute....

4. Martori: Quueenn_

5. Sectiune: Survival 1.8+

6. Dovezi - Poze: https://imgur.com/a/VBOB6Jq

Din ce vad eu nu era doar hobi acolo pe sectiune si nici tu  nu ai avut un limbaj/comportament decent,se vede in primul screenshot  "Oppositee:=Injosire ____ vad screenshot"

nu stiu de ce nu ai facut screenshot si ai ales o poza de pe telefon, avand in vedere ca in prima poza nu se vede data si ora nu o putem stii cu certitudine cand sa intamplat incidentul si cine unde era on, in orice caz ai fost sanctionat corect, daca era doar hobi pe sectiune nu a gresit cu nimic avnd in vedere ca nu se poate impartii in 20 de locuri.

:contra:

⇒ Regula 5: Este strict interzis să faceți topic-uri în care să vă arătați frustrarea și să jigniți comunitatea/staff-ul. 
- Daca acest lucru nu este respectat,membrul respectiv va fi sancţionat cu warn-up/suspend in funcţie de gravitate.

Salut,membru' staff numit Hobi te-a sanctionat corect deoarece ai folosit un limaj neadecvat si plus nu este permis  sa faci topicuri in care sa iti arati frustrarea fata  de sanctiunea primita, regula 5! :contra:

Salutare, Oppositee!

Inteleg ca esti nelamurit si ca doresti sa afli motivul pentru care ai fost sanctionat, mai jos iti voi explica pas cu pas.

Am primit o dovada pe discord de la un jucator, in care injurai https://imgur.com/a/bS416NZ

''Un player a injurat de morti si dastea iar Hobi era online si nu a facut nimic'', erau vreo 3-4 membrii staff on, chat-ul fiind destul de aglomerat din cauza toxicilor, este posibil sa ne mai scape cate un jucator , ceea ce nu cred ca s-a intamplat dar in fine. Sper ca ai fost lamurit!

Buna  Oppositee ,Buna Hobi.

Colegul meu este nou pe sectiune si din cate am inteles i-a penalizat si pe ceilalti.
Dovada nu este una completa din cate zic eu,nu ai aratat unde ai zis/ce ai zis
Nu trebuie sa jignesti pe nimeni,ca e staff,ca e jucator,respectul sta in fiecare.
Totusi astept ca si colegul meu sa raspunda,desi stiu ce s-a  intamplat.

Si cum a zis si Porto mai sus:
⇒ Regula 5: Este strict interzis să faceți topic-uri în care să vă arătați frustrarea și să jigniți comunitatea/staff-ul. 
- Daca acest lucru nu este respectat,membrul respectiv va fi sancţionat cu warn-up/suspend in funcţie de gravitate.
Nu va mai ofticati daca voi gresiti!

Salut, Oppositee.

Am fost si eu online pe sectiune si am vazut ce s-a intamplat.

Pe chat tocmai ce au facut 2 playeri spam,iar staff-ul era atent sa acorde mute-ul celor 2,iar in acel moment nu mai vezi fiecare mesaj.

Ai fost sanctionat corect,deoarece ai incalcat regulamentul.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...