Jump to content
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Reclamatie Mario_XD

R3fLLex

Recommended Posts

Reclamatie Mario_XD

1. Numele tau din joc: R3fLLex

2. Numele jucătorului reclamat: Matio_XD

3. Motivul și descrierea situației pentru care îl reclamați: Am primit jail pentru ca am esit din joc dar nimeni nu mi-a zis ca nu am voie si voi banati fara sa aveti nici o dovada, asa pot zice si eu ca C4 sau mihai_2004 are hackuri si voi sa incepeti sa verificati mi se pare un sistem de tot cacatul si mai ales ca cei din staff au pile, asta ar veni ca daca eu sunt helper si imi face cnv post, toti adminii si tot stafful da contra la postul ala, pacat de serverul asta, a ajuns urat.

4. Martori: redstonshic

5. Sectiune: Epic Survival

6. Dovezi - Poze: https://imgur.com/a/yabpYvo

Salut, R3fLLex!

Am fost de fata pe server, cand s-a intamplat asta. Atata timp cat un jucator iese, iar membrul staff l-a anuntat ca vrea sa ii faca control, jucatorul are obligatia de a prezenta dovada ca nu are hack, NEIESIND de pe server. In caz contrar jucatorul primeste jail, caz in care ai fost implicat si tu. Dupa ce ai iesit, de unde vrei sa stim noi ca nu ti-ai scos hackul, in cazul in care aveai? 

Faza "mai ales ca cei din staff au pile" m-a deranjat putin fiindca nu este adevarat. Atata timp cat o reclamatie este ilogica sau fara sens, colegii din staff nu au de ce da pro la o reclamatie care nu dovedestea membru staff a gresit. Au fost si reclamatii in care membrii staff au votat pro anumite reclamatii.

Data viitoare fii mai atent cand ti se face un control si iti sugerez sa citesti regulamentul! Din partea mea, categoric, relcamatia ta primeste :contra:, datorita motivelor prezentate anterior si consider ca Matio, colegul meu, a procedat corect in aceasta situatie.

Salut,R3fLLex

Prima data mi-au spus niste playeri sa vin la warp pvp pentru ca te suspectau de hack,te-am filmat dar nu am fost sigur asa ca am rugat un membru staff sa iti faca control,dar intre timp ai dat disconnect asa ca nu ai fost sanctionat.

Dovada warp pvp: 

Dupa putin timp ai reintrat asa ca am decis sa iti fac control.In acel mesaj am spus clar "daca dai disconnect primesti jail"

Apoi m-am sfatuit cu ceilalti membri staff care erau activi asa ca ai fost sanctionat pentru refuz control.

Dovada cu faptul ca am specificat ca vei primi jail daca dai disconnect si cu tot ce s-a intamplat pana a te sanctiona: 

Buna, @R3fLLex!

Dovezile prezentate de @Matio sunt foarte clare si ai fost sanctionat corect.

Citat

7. Este ilegal sa folositi orice hack / mod (nu include OptiFine) / cod / tool care va poate favoriza jocul.

Prima abatere: Jail 8 ore

A doua abatere: Jail 12 ore

A treia abatere: Tempban 24 de ore
Refuz control: Jail 8 ore.

Multumesc pentru timpul acordat acestei reclamatii!

:respins: :tc:

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...