Jump to content
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pe serverul de Minecraft sunt deschise !
Alaga-NoReal

Reclamatie Brbiulic123

Recommended Posts

Reclamatie Brbiulic123

1. Numele tau din joc:MoneyMaker

2. Numele jucătorului reclamat:Brbiulic123

3. Motivul și descrierea situației pentru care îl reclamați:Am reclamat un hacker pe helpop si era admin online brbiulic123,am solicitat de mai multe ori ajutorul lui ,dar el era afk cu vanish,nu a raspuns in decurs de 5 minute,am tot dat /find brbiulic123 si era online,am mai dat  cate un mesaj pe helpop,poate macar imi raspunde,dar tot nimic,dupa 5 minute,am scris "sa imi bag pl ca sunt admini afk pe sectiune cu v" ,dupa un 2 minute mi-a dat ban pt limbaj helpop,dar control tot nu a facut,nu mi se pare corect sa fie afk pe sectiune sau chiar daca nu era,putea sa lase un mesaj pe server sau in privat...

4. Martori:Martor imi este doar Dumnezeu!

5. Sectiune:survival 1.16.1

6. Dovezi - Poze: https://imgur.com/a/aquObXt 

• Like 1

nu eram afk

eram spec pe cineva ca a fost reclamat pe helpop ca face tpa kill.

dupa a mai fost inca unu reclamat. si daca te referi de hackerul vladdd nu are hack, ca si pe el am stat spec,

ca am cine facea tpa kill era in team cu vladdd

acum astept raspunsurile colegilor

• Sad 1

Buna Alaga.

Din dovezile aduse de tine si argumentele aduse de brbiulic123 mi-am facut o părere.

Iuli,deși erai spectate pe un alt jucator puteai să-i lasi un mesaj in privat pentru a ii aproba ca ai fost acolo si ai văzut mesajul.Mi se pare urat ca ai putut să îi dai ban pentru limbaj,dar nu ai putut să îi lași un mesaj cu "Nu are hack,, sau "il controlez imd.,, habar nu am ,ceva de genul. Nici el nu a procedat corect ca a injurat ,dar nici tu ca l-ai ignorat total.Inteleg ca Alaga este văzut ca si un post-hunter rebel sau ceva de genul asta,dar cred ca ar trebui sa fim cu toții egali.

Din partea mea ai un :pro:

Mult succes amândurora.

• Like 1

Posted (edited)

Buna, Alaga! Pana membrul staff nu prezinta dovezile sale, de la mine ai

PS: Nu se da ban pentru limbaj ..

:pro:

Edited by quueenn
  • Haha 1

Acum 4 ore, quueenn a spus:

Buna, Alaga! Pana membrul staff nu prezinta dovezile sale, de la mine ai

PS: Nu se da ban pentru limbaj ..

nimic de adăugat 

Posted (edited)
On 7/31/2020 at 5:51 PM, Alaga-NoReal said:

Reclamatie Brbiulic123

1. Numele tau din joc:MoneyMaker

2. Numele jucătorului reclamat:Brbiulic123

3. Motivul și descrierea situației pentru care îl reclamați:Am reclamat un hacker pe helpop si era admin online brbiulic123,am solicitat de mai multe ori ajutorul lui ,dar el era afk cu vanish,nu a raspuns in decurs de 5 minute,am tot dat /find brbiulic123 si era online,am mai dat  cate un mesaj pe helpop,poate macar imi raspunde,dar tot nimic,dupa 5 minute,am scris "sa imi bag pl ca sunt admini afk pe sectiune cu v" ,dupa un 2 minute mi-a dat ban pt limbaj helpop,dar control tot nu a facut,nu mi se pare corect sa fie afk pe sectiune sau chiar daca nu era,putea sa lase un mesaj pe server sau in privat...

4. Martori:Martor imi este doar Dumnezeu!

5. Sectiune:survival 1.16.1

6. Dovezi - Poze: https://imgur.com/a/aquObXt 

@Alaga-NoReal Sa incepem cu inceputul... din punctul meu de vedere, eu cred ca brbiulic123 nu are obligatia de a-ti raspunde neaparat, nu de alta, dar doar iti spun ca sa stai linistit , ca la cat sa spamat pe helpop, el sigur a citit mesajul tau. Cum ziceam, el nu are obligatia nici de a face control la fiecare in parte cand este cerut.. daca era pe /v si nu spunea nimic, poate dadea spect la jucatorul respectiv, sau la alt jucator reclamat (obligatii de staff)... De aici ai un

:contra: 

Acum despre sanctiunea pe care ti-a acordat-o @brbiulic123Aici intradevar a comis o greseala,  in primul rand.. nu se da ban pentru limbaj nici macar pe helpop.. (Macar nu din prima) Pentru asta exista /mute... /kick... (prima sau a doua abatere...) Apoi daca jucatorul respectiv continua injurand(a treia, a patra... abatere), intradevar se poate primi si /tempban. Membrul staff a sanctionat gresit!

Totul depinde de decizia managerilor..

Edited by Narxxxis69

Membrul staff va fi sanctionat cu un warn.

:tc::acceptat:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...