Jump to content
Addicted2 Romania
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Propunere Survival

MegaKill98

Recommended Posts

Propunere Survival

1. Nume: MegaKill98
2. Propunere:

După cum cunoașteți pe secțiunea Survival există așa o chestie, jucătorul 1 nu poate accesa chestul, (furnalul etc.) jucătorului 2 până nu i se da acces prin /cmodify. Chiar daca a primit acces la chest, jucatorul 1 oricum nu poate accesa chestul dacă se află în protecția altcuiva chestul. Din această cauză, jucătorul 2 este nevoit să îi dea acces jucătorului 1 și la protcție. Propunerea mea este ca să eliminăm această barieră și să oferim posibilitatea jucătorului 1 să poată accesa chestul care are permisiune să îl deschidă, fără să fie nevoie de acces la protecție. La fel dacă jucătorul 1 a dat /lock chestului deblocat(liber) de pe protecția jucătorului 2.

Mulțumesc.

3. Sectiune:  Survival 1.16.4

4. Cu ce consideri ca ajuta aceasta propunere?: Va servi ca un nivel în plus de siguranță pentru jucătorul 2, pentru că nu va fi nevoit să îi dea acces jucătorului 1 la protecția sa cu riscul să fie griefat, iar jucătorul 1 va avea posibilitatea de a accesa chestul la care are acces care se află pe protecția jucătorului 2. 

5. Poze/Film: Cred că am fost destul de explicit, așa că nu cred că este nevoie de poze/film.

6. Ceva de adaugat?: Mulțumesc pentru înțelegere.

Edited by MegaKill98

Exista multe persoane rau voitoare pe server. Daca eu iti dau acces la protectie si cufere o fac pe propria raspundere, asumandu-mi riscul ca tu sa furi/griefezi. Consider ca lucrurile sunt ok asa cum sunt, cu aceasta "bariera" care pana la urma are rolul de a-ti proteja itemele. :contra:

Tania33 in opinia mea nu cred ca este corect sa supui riscului protectiile doar pentru a oferi acces la un chest, eu personal nu vreau ca cineva sa se apuce de griefat doar pentru ca acel cineva sa poata deschida chestul la care i-am dat acces.  Pe langa asta nici nu se permite sa dai remove daca se afla pe protectia ta.

Mai pe scurt ori risti cu protectia ori nimic. 

Edited by MegaKill98

La 27.11.2020 la 13:25, Tania33 a spus:

Exista multe persoane rau voitoare pe server. Daca eu iti dau acces la protectie si cufere o fac pe propria raspundere, asumandu-mi riscul ca tu sa furi/griefezi. Consider ca lucrurile sunt ok asa cum sunt, cu aceasta "bariera" care pana la urma are rolul de a-ti proteja itemele. :contra:

Respins

t/c

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...