Jump to content
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

[Plangere] alexa11

BogdanSima

Recommended Posts

1. Numele tau din joc: BogdanSima

2. Numele jucătorului reclamat: alexa11

3. Motivul și descrierea situației pentru care îl reclamați: Mute dat incorect in prima zi ca staff. Consider ca, chiar daca esti un membru nou in staff, trebuie sa stii regulamentul ! Daca nu intelegi anumite chestiuni, iei legatura cu un membru mai vechi care sa iti explice anumite cazuri pe care, poate nu le intelegi sau cu care nu te descurci, nu faci chestii de genu' de capu tau fara sa stii regulamentul. A spus ca mi-a oferit un avertisment, nu am vazut, dar chiar si asa, ceea ce am scris eu nu se putea considera ca prelungire . Mai jos aveti regula care atesta acest fapt.

O zi frumoasa in continuare !

2. PRELUNGIRE & CAPS

2.1  Nu aveți voie să prelungiți cuvintele (sallll, unuuuu, haiiiiiii etc.):

De la minim 4 caractere

Mute: 10-20  minute (în funcție de gravitatea situației)

4. Martori: Serverul ( se vede chatul )

5. Sectiune: Survival 1.17.1

6. Dovezi - Poze:

Untitled.jpg

Untitled1.jpg

Edited by BogdanSima

In primul rand,consider ca e prima zi! Aveam maxim 15 min de cand eram helper..Te-am avertizat de peste 3 ori sa nu mai prelungesti,dar nu ma bagai in seama asa ca te-am sanctionat.Am discutat cu un alt membru staff care mi-a spus ca dupa prima avertizare trebuia sa te sanctionez..Nimeni nu se naste pregatit, ,,sa stie regulamentul,,! Ala il inveti pe parcurs,in functie de experienta dobandita..Apreciez plangerea ta si multumesc pentru ea! 

P.S: Mi-ar fi placut sa vii si cu dovezi in care imi aratai prelungirea folosita de tine..Pare rau ca nu am facut ss,dar pe viitor stiu sa fac!

Acum 1 oră, alexa11 a spus:

In primul rand,consider ca e prima zi! Aveam maxim 15 min de cand eram helper..Te-am avertizat de peste 3 ori sa nu mai prelungesti,dar nu ma bagai in seama asa ca te-am sanctionat.Am discutat cu un alt membru staff care mi-a spus ca dupa prima avertizare trebuia sa te sanctionez..Nimeni nu se naste pregatit, ,,sa stie regulamentul,,! Ala il inveti pe parcurs,in functie de experienta dobandita..Apreciez plangerea ta si multumesc pentru ea! 

P.S: Mi-ar fi placut sa vii si cu dovezi in care imi aratai prelungirea folosita de tine..Pare rau ca nu am facut ss,dar pe viitor stiu sa fac!

Salut!
Nu conteaza ca e prima zi, intr-adevar, nimeni nu se naste invatat, dar in acest caz ai fi putut macar sa consulti regulamentul stiind ca te afli intr-o pozitie de genu'. Poate l-ai citit o data, daca nu erai sigura daca sanctiunea pe care o dai e corecta, ai avut regulamentul la indemana sa te autoverifici.  Regulamentul nu il inveti pe parcurs, ala trebuie sa  il stii in momentul in care ai intrat in posesia functiei respective! Nu e nevoie sa-l stii cap coada, il ai mereu afisat pe forum si il poti consulta cand nu esti sigura de anumiti factori, iar sanctiunile se dau pe baza dovezii, mereu trebuie sa iti realizezi dovada cand dai sanctiunea pentru a te putea apara in cazurile de acest gen. Fara o dovada fiabila, comentariile sunt invalide. In continuare, asteptam raspunsul unui superior.
Multumesc de raspuns si o seara placuta in continuare!

In primul rand,tu ai adus la insemana doar dovada pentru care nu ti-am dat mute:) Eu ti-am dat mute pentru ca te-am avertixat de 3-4 ori sa nu prelungesti,tu folosind fix cuvantul ,,mssss,, pe care eu l-am considerat o prelungire.Nu am dovezi,pentru ca eram helper de doar 15 min si nu stiam inca faptul ca trebuie sa am chiar dovezi pentru orice..Insa am o dovada cu tine in ziua de ieri in care tu ai prelungit si mai rau si ai considerat din nou ca nu e prelungire,dar este:)) Iti inteleg supararea pentru mute-ul oferit,dar si tu ar trebui sa fi atent cand cineva te atentioneaza sa nu mai prelungesti.Stiu regulamentul,dar ceea ce ai scris tu l-am considerat prelungire si am actionat ca atare..si imi asum acest fapt.O seara placuta incontinuare!! 

P.S: Data viitoare fa ss cu toate cuvintele si propozitiile folosite de tine,nu doar partile care iti convin astfel incat sa ma faci si pe mine sa pic urat.Te rog frumos!Multumesc!

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...