Jump to content
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

[Plângere] OriginalEh

PoKerFacE

Recommended Posts

[Plângere] OriginalEh

1. Numele tau din joc: __PoKerFacE_

2. Numele jucătorului reclamat: OriginalEh

3. Motivul și descrierea situației pentru care îl reclamați: OriginalEh si alexa11 insista in a avertiza playerii complet inutil, acestia ne spun sa ne calmam de foaaaarte multe ori si deja devin enervanti, nu este prima oara cand sunt avertizat total aiurea, neincalcand nicio regula. Wingamer777 a dat tpa la ilovenina si a murit din cauza endermanilor si a insistat ca ilovenina sa ii dea itemele inapoi, mie mi s-a facut mila de el si i-am dat un pickaxe op dar totusi Wingamer777 a facut pe nemultumitul facandu-ma "rau si hot" (el nu a fost nimci macar avertizat ceea ce ma face sa cred ca imi poarta pica sau ceva, lipsa totala de maturitate)  desi nu i-am facut nimic rau, chiar l-am ajutat eu m-am suparat ca nu se multumeste cu ce i-am dat din bunatatea mea si l-am omorat dupa care i-am spus ce o sa vedeti in screenshoot-uri, staff-ul m-a atentionat total inutil si a facut asta in repetate randuri si in alte zile, eu m-am enervat deja deoarece tot insista si le-am spus ca umplu chat-ul aiurea si ca voi contesta decizia de a ma sanctiona, ceea ce am si facut. Eu vreau ca cei doi sa fie atentionati ca sa nu mai avertizeze atat de excesiv playerii umpland chatul si playerii de nervi, chiar nu mi se pare ca eu am instigat la cearta atat in discutia cu wingamer777 pentru care am fost avertizat cat nici in discutia cu cei doi staffi care insistau "sa ma calmez" doar pentru ca i-am intrebat de ce sunt atentionat..............

4. Martori: Vali161ro, IohaniseFake si restul sectiunii.

5. Sectiune: Survival 1.17

6. Dovezi - Poze: https://imgur.com/a/pP9qpzO

In primul rând,este datoria mea de helper,sa te atenționez când observ o mica agitație,un început de cearta între playeri!Nu a fost deloc inutil,deoarece ai fost avertizat de mai multe ori atât de mine cât si de colega mea alexa11 sa te calmezi,însă nu ne-ai luat in considerare sfatul si ai ales sa te ții la cearta si discuții cu noi.Te-am sancționat,deoarece aveai o atitudine destul de urâta si excesivă fata de un membru staff când fusesei deja atenționat de 2 ori sa te calmezi si din bun simt si respect am sperat sa încetezi,însă tu ai continuat.O seara frumoasa si sper ca pe viitor sa intelegi funcția unui helper si ca aceste avertizări nu sunt cu răutate si sunt spre binele tau si al serverului!
+Nu cred ca are rost sa mai adaug și eu aceleași dovezi asa ca o sa pun doar dovada pe care tu ai omis-o(,,umpleti chat-ul cu avertizari inutile''), fiind cea mai importanta!

https://imgur.com/a/HL4TRPl Multumesc !

Acum 14 minute, OriginalEh a spus:

In primul rând,este datoria mea de helper,sa te atenționez când observ o mica agitație,un început de cearta între playeri!Nu a fost deloc inutil,deoarece ai fost avertizat de mai multe ori atât de mine cât si de colega mea alexa11 sa te calmezi,însă nu ne-ai luat in considerare sfatul si ai ales sa te ții la cearta si discuții cu noi.Te-am sancționat,deoarece aveai o atitudine destul de urâta si excesivă fata de un membru staff când fusesei deja atenționat de 2 ori sa te calmezi si din bun simt si respect am sperat sa încetezi,însă tu ai continuat.O seara frumoasa si sper ca pe viitor sa intelegi funcția unui helper si ca aceste avertizări nu sunt cu răutate si sunt spre binele tau si al serverului!
+Nu cred ca are rost sa mai adaug și eu aceleași dovezi asa ca o sa pun doar dovada pe care tu ai omis-o(,,umpleti chat-ul cu avertizari inutile''), fiind cea mai importanta!

https://imgur.com/a/HL4TRPl Multumesc !

Toata chestia a inceput dupa ce baiatul cu care vorbeam m-a facut total pe degeaba "hot si rau" fara sa fie vina mea ca el a dat tpa la cineva si a murit, voi nu l-ati nici macar avertizat pentru jignire iar eu am vrut sa il lamuresc deoarece nu voiam ca el si ceilalti playerii sa ma considere un hot. In timp ce discutam cu el incercand sa il lamuresc i-am spus astfel: " nu am furat nimic omule din vina ta ai murit eu nici nu eram acolo de cate ori sa iti mai zic?" nu inteleg ce regula incalcam prin aceasta fraza de voi m-ati atentionat, daca ma adresez cu " omule " inseamna ca nu sunt calm? am inceput sa il jignesc cum a facut-o el? Avertismentul vostru este total inutil cum sa avertizezi pentru asa ceva?!?!?!?!?! Si asa v-am spus pe chat iar voua nu v-a convenit ca va spun si mi-ati dat mute, fara sa va jignesc, sa imi bat joc sau sa incalc vreo regula pe motivul "atitudine in fata stafului", la ce te-ai referit? Ce atitudine, de neasculare, adica ca nu m-am potolit sau ce? sa ma potolesc din a face ce? din a ii explica omului ca nu e vina mea? poate el avea impresia ca a fost vina mea si daca nu i lamuream poate se lasa de servar pe motiv ca " sunt multi scammeri, hoti si rai" , ce am facut ca nu inteleg ce am scris de voi ma atentionati si sanctionati?????

Deci, ai fost avertizat totuși de 2 membrii staff,de 2…Dacă nu stii când sa te opresti,când 2 oameni se roagă de tine sa o faci,nu este ok. Acel player cu care tu aveai o Conversație despre “scam” a fost avertizat de către colega mea alexa11 sa se calmeze(dovezi pe care le are ea) ;nu înțeleg de ce spui ca nu a fost.
Ideea principala pentru care am decis sa te sancționez este ca,atât eu cât și celălat membru staff cu care eram on am considerat dintr-un punct anume ca acest subiect pe care tu îl dezbateai cu prietenul tau, a luat deja o întorsătura urâta in care va certați și el te numea”scammer” ,iar tu ii spuneai “da ma omule nu intelegi odată ca tu ai murit?”. A fost o prima avertizare la care tu te puteai calma și sa închei acest subiect,dar tu ai decis sa continui. La a doua noastra avertizare, din nou te puteai calma, dar aici deja ai decis sa incepi sa te iei de noi și sa ne spui ca te avertizam degeaba, ca noi ocupam chat-ul cu avertizări inutile(ceea ce nu ai pus tu la dovezi,deoarece este o insulta catre noi), ca ce cearta visam noi, sa nu ne băgam etc. Din acest punct, am decis sa te sancționez pentru ca am considerat ca ai avut o atitudine toxica fata de mine și colega cu care eram on (pentru ca nu incetai acest “subiect” și continuai sa te cerți datorită lui).
O seara frumoasa și sper ca acest răspuns te-a lămurit privind comportamentul tau. Dacă vreun membru staff care îmi Răspunde la aceasta reclamație dorește dovezi cu întregul subiect dintre cei 2 playeri,o poate cauta pe alexa11(ea are ss-uri cu toate).Mulțumesc, astept raspuns din partea colegilor mei superiori. 

Tu imi spui ca am fost avertizat de doi staffi dupa ce eu iti spun ca m-ati avertizat inutil. Imi spui ca el a fost avertizat desi cand m-a facut "hot si talhar" nu a mai fost, cand m-a facut scammer da, l-ati avertizat iar cand m-a facut "hot si talhar" trebuia sa ii dati mute insa nu ati facut-o, ati preferat sa imi spuneti mie sa ma calmez. "eu cât și celălat membru staff cu care eram on am considerat dintr-un punct anume ca acest subiect pe care tu îl dezbateai cu prietenul tau, a luat deja o întorsătura urâta in care va certați și el te numea”scammer” ,iar tu ii spuneai “da ma omule nu intelegi odată ca tu ai murit?”" Trebuie sa fii copil ca sa consider aceasta discutie ca "luand o intorsatura urata" si chiar si asa el trebuia sa fie avertizat, el m-a jignit, eu nu l-am jignit absolut deloc si nici nu am fost toxic de asta v-am spus, si am precizat si in reclamatie "ce calmare visati" deoarece situatia era urata in capul vostru iar in realitate eu voiam sa il lamuresc sa nu ma mai faca scammer iar afirmatia mea cu visatul si avertizarile inutile este total justificata deoarece nu a existat nicio situatie tensionata si mai ales nu din vina mea.

Avem o regula veche , mai exact : " Staff-ul nu raspunde de itemele pierdute sau furate". Trebuia avertizat playerul care isi cerea itemele , in primul rand.

Mi se pare ca a si fost atacat spunand ca este "hot"  si din acest motiv a continuat discutia.

Ce a spus el cu avertizarea de umplutura nu mi se pare o jignire , poate putin instigare la cearta. 

Sper ca aceasta explicatie a fost buna pentru membrul staff , el va fi avertizat.

:tc:

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...