Jump to content
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Reclamatie staff: BiaBia1234

SyNtAxY777

Recommended Posts

1. Numele tau din joc: SyNtAxY

2. Numele jucătorului reclamat: BiaBia1234 (membru staff ob)

3. Motivul și descrierea situației pentru care îl reclamați: Am zis "bitch" in engleza si a dat mute 20 de min iar in regulament scrie 10 min. ci nu 20 min.

4. Martori: AndreiFnaf11

5. Sectiune: OneBlock (1.16.5-1.17)

6. Dovezi - Poze: https://imgur.com/a/GaVYY5T

Buna! 

Multumesc pentru reclamatia facuta! Nu scrie nicaieri in regulament ca trebuia sa dau mute 10 minute. In cazul cenzurilor sau prescurtarilor se acorda 10 minute. Dar la tine a fost limbaj direct. Regula pe baza careia am sanctionat  este mai jos. Dupa cum poti vedea, in regula 8.12, engleza este o limba permisa. Cu toate acestea, tot trebuie sa respecti regulamentul. Spui ca trebuia sa iti dau 10 minute in loc de 20. Nu scrie asta in regulament. Am oferit o sanctiune medie considerand ca te-ai adresat intr-un mod jignitor fata de playeri. Dovezile puse de tine sunt destul de clare, astfel consider ca nu mai e nevoie de dovezile mele.

3.1  Jucătorii serverului trebuie să se respecte între ei. Dacă un membru al STAFF-ului consideră că  deranjați jucătorii sau că vă adresați către jucători într-un mod jignitor, veți fi sancționați:

Mute: 10 - 30 minute 

8.12 Pe serverul nostru singurele limbi permise sunt limba romana si limba engleza. Cine vorbeste / scrie in alta limba va fi sanctionat.
Mute 15 minute  

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...