Jump to content
Addicted2 Romania
Aplicatiile pentru functia de "Helper" pentru serverul de Minecraft sunt deschise !

Xiaomi Mi 8 ar putea fi al doilea smartphone cu senzor de amprentă în display [VIDEO] (Telefoane mobile)


yasha

Recommended Posts

  • Admin

facebook_rss.png twitter_rss.png

alleged-xiaomi-mi-8-under-display-finger

Inovaţia s-a mutat în China, dacă luăm în calcul lansările de dispozitive din ultima perioadă. Huawei a debutat o cameră foto cu trei senzori, în timp ce Vivo a câştigat cursa pentru integrarea unui senzor de amrpentă în display. În timp ce Apple şi Samsung încă lucrează la această tehnologie, a doua companie chineză va lansa un smartphone cu această funcţie, Xiaomi pregătind lansarea lui Mi 8 pentru sfârşitul acestei luni.

alleged-xiaomi-mi-8-under-display-finger

Xiaomi Mi 8 va fi succesorul de drept al modelului flagship Mi 6 de anul trecut. Nu este clar de ce compania sare peste numele Mi 7, însă noul model va putea concura cu orice alt dispozitiv de pe piaţă în termeni de hardware. Detaliile scăpate pe internet sugerează că acesta este un dispozitiv bazat Snapdragon 845 de la Qualcomm, cu 8 GB RAM şi 64 GB stocare, acumulator de 4.000 mAh şi încărcare wireless, o noutate pentru gama de dispozitive Xiaomi.

Cel mai nou zvon despre acest smartphone vine şi cu un scurt clip video, care demonstrează tehnologia de deblocare prin intermediul unui senzor de amprentă integrat în display. Nu este vorba despre un senzor mare, ca în cazul modelului concept Vivo Apex, ci un senzor normal, ca în cazul Vivo X21. Acesta pare să fie foarte rapid, comparabil cu un senzor de amprentă normal. Pe lângă acesta, Xiaomi Mi 8 ar putea integra şi un sistem avansat de deblocare facială, similar cu cel de pe iPhone X, cu senzori laser şi camere cu infraroşu.

Modelul Mi 8 urmează să debuteze în cadrul unui eveniment care va avea loc în china la sfârşitul lunii mai, alături de noul sistem de operare proprietar Xiaomie, MIUI 9, bazat pe Android. Probabil că la acest eveniment vom afla şi care dispozitive vor primi actualizarea la noua versiune, anul trecut lista cuprinzând modele lansate chiar şi în urmă cu 4 sau 5 ani.

 

(...)

Cuvinte cheie: xiaomi, mi 8, smartphone, miui 9, android

Subiecte asemănătoare:
» Xiaomi va sărbători împlinirea a 8 ani de activitate cu un smartphone aniversar: Xiaomi Mi 8
» Cel mai mare jucător de pe piaţa de smartphone-uri din Africa este o companie de care majoritatea europenilor nu au auzit, probabil, niciodată
» Noi detalii despre HTC U12+ au fost scăpate pe internet
» DxOMark: ZenFone 5 are cameră mai bună decât Galaxy S7, iPhone 7, HTC U11 şi Google Pixel
» LG G6 a fost redenumit în LG G6 ThinQ

Articol original - Xiaomi Mi 8 ar putea fi al doilea smartphone cu senzor de amprentă în display [VIDEO], de pe site-ul go4it.ro

ad?__x1ns=1&spgid=0&pub=632203491294404&
Go4itro-Stiri?d=yIl2AUoC8zA Go4itro-Stiri?d=qj6IDK7rITs
v1rjPn1AeL4

View the full article

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...